Soubor bytových jednotek s půdou Ostrava – Mariánské Hory

Vzhledem k dlouhodobému působení na realitním trhu se nám daří nacházet příležitosti, ke kterým se běžní investoři dokáží dostat jen stěží. Typickým příkladem byl soubor 5 jednotek v bytovém domě na ulici Korunní v Ostravě.

Jednalo se o nemovitost v solidním technickém stavu s dobrou dostupností do centra města ležící nedaleko OC Futurum. Tehdejší majitel bytových jednotek neměl časový prostor se o svou investici náležitě starat a dále ji rozvíjet. To byl stěžejní důvod, proč jsme našli společnou řeč a dokázali soubor bytů získat za výhodných podmínek včetně podílu na půdních prostorech.

Právě ladem ležící podkroví v našich očích skrývalo nevyužitý potenciál, proto jsme se s ostatními majiteli bytů dohodli na odkupu jejich podílů na půdních prostorech, které se jevily jako vhodné k realizaci vestavby. Tím pádem se odemknul výrazný potenciál ke zhodnocení naší investice. Současně jsme na pozemku za domem vybudovali parkovací stání náležející k bytům, čímž jsme je zatraktivnili pro jejich budoucí uživatele. Přispěli jsme i k posílení vzájemných vztahů vlastníků bytů v domě a zlepšili fungování SVJ.

Následně jsme nalezli vhodného kupujícího, kterému jsme dané jednotky včetně scelené půdy prodali za účelem rekonstrukce, realizace půdní vestavby a dlouhodobého pronájmu. Uvolnily se nám tak prostředky, které jsme obratem využili na další akvizice. Peníze tak mohly dále pracovat v prospěch nás a našich investorů.

Filip Lahoda, partner investiční skupiny Altereo, tento případ shrnul slovy: „Šlo o velmi rychlou transakci, která od koupě souboru bytů až po finální prodej trvala bezmála 4 měsíce. Po odečtení nákladů jsme na projektu za krátkou dobu realizovali výnos přibližně 1,5 mil. Kč.“

Další články

Všechny články