Od bytového domu k investičním bytům

Od bytového domu k investičním bytům

Denně se dostáváme k investicím a nemovitostem, ke kterým se jiní investoři nedostanou, nebo na ně nemají odvahu. My máme odpovídající, a hlavně zkušený právní tým,” říká na začátek Ondřej Pavlica, partner skupiny Altereo. Díky tomu skupina i v době stagnace na nemovitostním trhu roste.

A pro své partnery generuje nadstandardní výnosy. Zároveň celý management firmy zůstává v operativním řízení a podílí se na všech fázích investic: od akvizice až po úspěšný exit, jako tomu bylo u investice do bytového domu v Bruntálu.

„A zároveň je pro naše partnery důležité dodat, že všechny naše investice jsou kryté nemovitým majetkem. Jeho likvidita je – i přes aktuální pokles trhu – stále vysoká. A to vnímáme jako příležitost,“ dodává Pavlica. Management se při svých rozhodnutích snaží partnerům přinášet do portfolia „bezpečí“ a stabilitu. „Na druhou stranu jsme Altereo, takže se hledáme právně komplikované nemovitosti, které jsou díky tomu na trhu podhodnocené, a proto můžeme našim partnerům realizovat zajímavý profit,“ upřesňuje Ondřej Pavlica strategii skupiny.

Typickým příkladem také investice je bytový dům v Bruntálu. Charakterizuje ho ne zcela populární lokalita, majitel z Prahy, který neměl chuť a energii se o dům starat. „Nastavili jsme řád a provoz domu, založili jsme SVJ. Problémové nájemce jsme vyřešili a dům opravili. Následovalo prohlášení vlastníka a jednotlivé bytové jednotky jsme umístili na retailový trh. Takto zvolenou strategií dokážeme poměrně výrazně zvýšit atraktivitu, protože jednotlivé byty jsou pro menší investory zajímavější. Když shrneme projekt bytového domu v Bruntálu v čase, pak jsme zde intenzivně pracovali přibližně rok a náš výnos se nakonec pohyboval ve vyšších dvojciferných procentech,“ dodává Filip Lahoda, partner skupiny.

Další články

Všechny články