Investice do alternativních oblastí

Investice do alternativních oblastí

Investice do alternativních oblastí představuje jednu z oblastí, na kterou se zaměřuje investiční skupina Altereo. Naše schopnost identifikovat a podpořit nadějné byznysové plány se stala příkladem naší kompetence v oblasti finančního řízení a investic. Jedním z příkladů je náš úspěšný vstup do firmy, která se potýkala s rostoucími cenami energií a s nimi spojenými finančními obtížemi. „Když jsme byli osloveni majiteli firmy, která měla problémy s cashflow, okamžitě jsme se pustili do jednání. Provedli jsme pečlivou analýzu finanční situace a nastavili efektivní strategii řešení,“ říká Filip Lahoda, partner skupiny. V průběhu jednání jsme navázali kontakt s věřiteli a společně jsme vypracovali finanční restrukturalizaci, která pomohla stabilizovat finanční situaci firmy. Postupně jsme se stali nejen finančními partnery, ale také mentory pro tuto společnost. Chtěli jsme pomoct v dalším růstu a rozvoji. S naším finančním a odborným přístupem jsme přispěli ke stabilizaci a zvýšení hodnoty společnosti.

V průběhu necelého roku a půl jsme společně dosáhli stabilizace a růstu hodnoty této společnosti. Vzájemná důvěra vyústila ve vzájemnou dohodu, kdy jsme byli vyplaceni původními majiteli. I přestože naše investice do tohoto projektu byla relativně malá (v řádech milionů korun), dosáhli jsme velmi zajímavého zhodnocení.

Naše přítomnost a pomoc při financování technologií, strategickém plánování a růstu byla důležitá pro úspěch. Výsledný exit s atraktivním výnosem představuje ukázku naší schopnosti přinášet významnou hodnotu našim investicím. “Jsme pyšní na naši roli ve financování této firmy a společném dosažení jejího úspěchu.” potvrzuje Filip Lahoda, partner skupiny Altereo. Naše investiční strategie se opírá o pečlivou analýzu trhu a znalost podnikatelského prostředí. Projekt v oblasti alternativních investic představuje pro nás nejen vstup do jednotlivých firem, ale také pohled do budoucnosti. Vytváříme prostředí, ve kterém se inovace a kreativita mohou rozvíjet a přinášet nová řešení a možnosti. Spolupráce s talentovanými podnikateli nám umožňuje být součástí inovativního ekosystému a společně tvořit hodnotu. “Jako investiční skupina si zakládáme na podpoře a rozvoji nových projektů a talentů. Investice do alternativních oblastí je pro nás způsobem, jak podporovat inovace a přinášet nové myšlenky na trh. Jsme nadšeni, že jsme mohli přispět k úspěchu této konkrétní firmy,” dodává Filip Lahoda.

Další články

Všechny články