Altereo: jdeme tam, kam jiní ne

Příběh finanční skupiny Altereo začal před jedenácti lety, kdy se skupina mladých podnikatelů z Ostravska dala dohromady a začala pracovat s finančními produkty.

„Našim klientům jsme už od počátku chtěli poskytovat zajímavé produkty a nadstandardní finanční servis,“ popisuje začátky Ondřej Pavlica, jeden ze zakladatelů a partner skupiny. Altereo už ve svém názvu nese spojení slov „alternativní“ a „reality“ – to velmi přesně charakterizuje aktivity rostoucí skupiny.

„Naší specializací jsou projekty, v nichž hlavní roli hraje zejména nemovitý majetek. Hledáme a realizujeme příležitosti s potenciálem vysokého zhodnocení. A to často i tam, kde je ostatní investoři nevidí, anebo je neumí proměnit v zajímavý zisk,“ upřesňuje dále Filip Lahoda, druhý partner skupiny.

Orientace na nemovitostní projekty, které se mohou na první pohled zdát komplikované, mají nějakou právní vadu, nebo se vymykají standardním investičním modelům, přinesla skupině nejen dynamický růst, ale také nové zkušenosti, a to po celé republice. Tým, který dnes projekty akvizuje a řídí, čítá řadu specialistů, včetně interního právního servisu. „Často to jsou komplikované majetkové a právní vztahy, které u nemovitostí v našem portfoliu řešíme. Typicky například vlastnické podíly, zástavní práva, nevhodně nastavené smluvní vztahy… to naši práci odlišuje od jiných. A to také považujeme za největší přidanou hodnotu naší práce,“ dodává Filip Lahoda. Altereo dnes rozvíjí úspěšné projekty v rámci celé České republiky a každou akvizici důkladně zkoumá, a to především z pohledu celkového rizika, efektivity využitých zdrojů a výnosnosti.

Co dnes považovat za odlišení se na trhu nemovitostí a jejich financování? A kde je zmiňovaná přidaná hodnota? „Soustředíme se na tržně nadstandardní výnosy, kterých dosahujeme díky složitosti našich obchodních případů,“ odpovídá Filip Lahoda. Proto má dnes skupina Altereo pod správou aktiva přesahující objem 300 miliónů korun a stále roste. V dalších článcích přiblížíme zajímavé investice a také náš servis, který jsme v rámci těchto projektů připravili.

Další články

Všechny články